swDuino - ako na to?

Nefunguje mi to, chcem radu ako na to...
MarcusAurelius
Dátum registrácie: Streda, 3. Januára 2018, 15:37

swDuino - ako na to?

Príspevok od užívateľa MarcusAurelius » Streda, 7. Februára 2018, 20:36

Ahoj, vsimol som si, ze swDuino stranka zasa bezi a bol tam na stiahnutie aj program, stiahol som ho rozbalil, ale nejak ho neviem spustit, ty si to uz skusal, ze ako to funguje? Vies mi poradit ako to rozbehnut?
vopred vdaka
vyhadzuje mi tam okno, ze mi toto chyba "mswinsck.ocx"
nejaka sucast windowsu alebo co to je? nestretol som sa s tym este

Užívateľov profilový obrázok
arduinoposlovensky
Dátum registrácie: Streda, 22. Novembra 2017, 15:01
Kontaktovať užívateľa:

Re: swDuino - ako na to?

Príspevok od užívateľa arduinoposlovensky » Štvrtok, 8. Februára 2018, 17:35

Hej, už im web beží.
Súbor "swDuino-Lib.zip" je knižnica do Arduino IDE - tam to len naimportuj v IDE a vyskúšaj nejaké tie príklady.
Súbor "mswinsck.ocx" som tuším stiahol niekde z webu cez Google a aplikáciu treba spúšťať ako správca (vo Win cez pravé tlačítko myši na .exe súbor a "spustiť ako správca").
Arduino za pár drobných na: AliExpress.com, Bangood.com

MarcusAurelius

Príspevok od užívateľa MarcusAurelius » Piatok, 9. Februára 2018, 15:45

Ano je to tak ako pises, nedalo mi to tak som skusal dlho do noci este v ten den ako som ti pisal, a prisiel som na ten trik so spustanim ako spravca :D bolo to na youtube este som to aj videl, ale nenapadlo ma to spustit tak, az potom ked som na jednom fore precital, ze to treba spustit ako spravca mi trklo a potom to uz islo.
Aj som sa registroval pekne, ale nejak nechapem, ze co ta aplikacia robi vlastne? :shock:
Moj PC sa chova ako server. Takze ak mam arduino doma povedzme pripojene k PC a ja som v praci dajme tomu tak z pocitaca v praci viem ovladat arduino co mam doma? pripadne z mobilu? dobre to chapem? Mne moc tieto sietove terminy este vela nehovoria, som rad, ze viem co je klient a ap :D

arduinoposlovensky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa arduinoposlovensky » Streda, 14. Februára 2018, 11:03

Verím tomu, že by to išlo ovládať aj z práce alebo z mobilu, ale predpokladám, že je potrebné mať doma verejnú IP adresu a na WiFiroutery nastaviť presmerovanie portov.

MarcusAurelius

Príspevok od užívateľa MarcusAurelius » Utorok, 20. Februára 2018, 08:21

tak som mal zas trochu casu a skusal som rozchodit to swDuino. Dosiel som vsak k zaveru, ktory nesplnil moje poziadavky :cry: a nebolo to tak ako som si myslel, ze bude. swDuino je sice funkcny program, ale dokaze urobit iba to co povedzme male ESP8266 alebo moj WeMOS D1. Teda, z dosky UNO alebo inej bez ESP cipu vie spravit prostrednictvom PC webserver a pripojit sa nan da len v domacej wifi sieti.
Kazdopadne to ale funguje :).

arduinoposlovensky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa arduinoposlovensky » Utorok, 20. Februára 2018, 16:25

Keď to tak zhrniem, tak je to tak ako píšeš. Patrilo by sa ale dodať, že swDuino tu bolo skôr ako ESP a v tedy toto bola zaujímavá možnosť. Dnes na ESP, ktoré má omnoho vyšší výkon ako Arduino, v pohode rozbehneš jednoduchý webserver.
Ty by si to potreboval dotiahnuť do takého stavu, že na tvojom Wemose si vytvoríš HTML web na ovládanie serva. Wemos ti môže bežať ako AP - pripojíš sa na jeho WiFi. Alebo ti pôjde v režime klient, kde sa pripojí na tvoj domáci WiFi router a cez pridelenú IP adresu sa dostaneš na jeho webové rozhranie na ovládanie serva.

MarcusAurelius

Príspevok od užívateľa MarcusAurelius » Streda, 21. Februára 2018, 12:14

To co popisujes mam uz zvladnute. Urobil som HTML stranku ktoru som nahral na WeMOS. WeMOS sa pripoji na moj router co mam doma, ale robilo mi to velakrat nejake konflikty, obzvlast ked sa pripajalo na router viacero zariadeni /notebooky, mobily/ a este ked prisli moje ESP tak bol z toho router hotovy. Musel som napevno priradit IP adresy podla MAC adries. Hoci aj potom to este zvyklo blbnut, ale nie az tak.
Na HTML stranke som mal zadefinovane bud TLACITKA (0°) (45°) (90°) (180°) a podla stlacenia sa otocilo servo na tu ktoru poziciu.
Spravil som aj HTML s BEZCOM to som ti aj posielal - podla polohy bezca sa servo otocilo na danu poziciu - rozsah 0-180.
No a treti variant som mal taky, ze si zadaval lubovolnu hodnotu v rozsahu 0-180 do textoveho boxu a po stlaceni enter-u sa servo otocilo na zadanu poziciu.
Fungovalo mi to pekne - jedina vec co ma tam trapila, bola, ze sa servo otacalo plnou rychlostou, a ja by som potreboval tu rychlost spomalit.
Ked si das zakladny scatch "Servo > sweep" tak tam je to "delay" funkciou nastavitelne, ale ked som to pouzil u mna tak to nefungovalo tak. Ale myslim, ze viem kde
je chyba len som uz nevenoval tomu dalej pozornost. Teraz by som chcel prejst na dalsi level a urobit si SERVER, aby som mohol ovladat ESP odkialkolvek, napriklad aj
ty mas na taky styl urobeny "barometer" kde ti na stranke vykresluje grafy a hodnoty ako je teplota, vlhkost, intenzita svetla. Ty si to akym sposobom robil?
Ja do Serverov este moc nevidim. Nemas nejake rady, ako to urobit? Alebo aspon co hladat? lebo co sim si kukal nejake zdroje vsade stahuju dake mysql a apache a neviem co vsetko mozne. Asi sa tomu nevyhnem ani ja, ale ak mas nejake prakticke rady tak si ich rad precitam. Dik

arduinoposlovensky
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa arduinoposlovensky » Pondelok, 26. Februára 2018, 18:42

Pokiaľ chceš zatiaľ len ovládať doma servo cez ESP odkiaľkoľvek z internetu, tak server ako taký nepotrebuješ. Pre ESP nastavíš na pevno jeho IP adresu aby sa ti nemenila. Keď si zadáš jeho IP adresu do prehliadača doma, tak sa ti zobrazí jeho webové rozhranie na ovládanie serva. Aby sa ti táto istá stránka zobrazila aj z internetu, musíš na svojom WiFi routry nastaviť presmerovanie portov (port forwarding). To znamená, že tvoju verejnú IP adresu od tvojho poskytovateľa internetu WiFi router presmeruje na IP adresu ESP. Takže potom do webového prehliadača už budeš zadávať nie IP adresu ESP ale tvoju verejnú IP adresu.
Vyhľadaj v google "wifi router presmerovanie portov" a "moja IP".

MarcusAurelius

Príspevok od užívateľa MarcusAurelius » Utorok, 27. Februára 2018, 09:25

:shock:
Super dakujem za tip :) hned ako dojdem domov tak to vyskusam.. mne kamos hovoril o moznosti, ze by som si zaplatil hosting. Uz som to platil parkrat ked som robil web stranky takze stoji to par susnov. Domenu k tomu nepotrebujem len potom musim daco s tymi ip-ckami zas urobit.. zatial okolo toho mam len nejaky sajn, ze ako to zhruba funguje, ale neskusal som to, len vcera mi to poradil.. Tak vyskusam aj to, ale prv tvoj tip :)

Napísať odpoveď