DallasTemperature

Nefunguje mi to, chcem radu ako na to...
iMC
Dátum registrácie: Sobota, 17. Marca 2018, 07:08

DallasTemperature

Príspevok od užívateľa iMC » Streda, 21. Marca 2018, 20:10

Hallo, hlasi sa začiatočník.
Pokúšam sa prispôsobiť príklad AlarmHandler pre môj projekt, keďže tu píšem, znamená to že sa mi nedarí.
K veci. Čo vlastne chcem dosiahnúť: mám dve teplotné čidla DS18B20. Volajme ich Tin a Tout.
Tin - je teplota pokusnej vzorky, táto teplota vzorky bude v čase rásť a pre mňa je dôležité túto teplotu v čase zaznamenávať.
Tout - je teplota prostredia (vodného kúpeľa) okolo vzorky, táto teplota by mala byť čo najbližšie k teplote vzorky teda Tin , na to by malo slúžiť výhrevné teleso, ktoré by sa spínalo dosiahnutím určitého rozdielu teplôt Tin a Tout.

Vodný kúpeľ slúži na vyrovnanie tepelných strát zo vzorky. Vo vzorke vzniká exotermické teplo, ktoré by sa uvoľňovalo do prostredia a teda vzorka by chladla, čomu chcem zabrániť.
v skratke: ak Tin bude väčšie ako Tout+1F, potom zapni špirálu. Ak Tin bude menšie ako Tout-1F potom vypni špirálu.
Znie to jednoducho, no ja to nedám bez pomoci. Vďaka za pomoc, iMC.

farkasroman
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Apríla 2018, 10:29

Re: DallasTemperature

Príspevok od užívateľa farkasroman » Nedeľa, 1. Apríla 2018, 10:39

a co vies a co potrebujes poradit ?

MarcusAurelius
Dátum registrácie: Streda, 3. Januára 2018, 15:37

Re: DallasTemperature

Príspevok od užívateľa MarcusAurelius » Pondelok, 18. Júna 2018, 15:58

Ak som to spravne pochopil vlastne potrebujes urobit nejaky termostat, ktory bude spinat pri pozadovanej teplote. Na to by som osobne pouzil NTC cidlo - thermistor
vyuziva analogove vstupy

Napísať odpoveď